XVII Rejonowy Konkurs Ekologiczny w Smólniku pod Patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

XVII Rejonowy Konkurs Ekologiczny Smolnik 2017 pod Honorowym Patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty odbył się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku 24 maja 2017 r. Szkoła gościła uczestników z klas I-III, IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Modzerowa, Kruszyna, Teodorowa, Baruchowa, Kowala, Chocenia, Szkoły Podstawowej Nr 12 we Włocławku, Smólnika, a także gimnazjaliści z Kruszyna, Baruchowa, Kowala, Nowego Duninowa i Smólnika. Konkurs zaszczyciła p. Maria MazurkiewiczKujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty.

Tegoroczny konkurs we wszystkich kategoriach wiekowych poświecony był Świętokrzyskiemu Parkowi Narodowemu. Autorem pytań dla klas I-III była pani Ewa Olejnik, nauczyciel konsultant Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, zaś uczniowie klas IV-VI i gimnazjum odpowiadali na pytania przygotowane przez panią Marię Palińską – Dyrektora Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku. Zmagania uczniów klas młodszych oceniało jury pod przewodnictwem p. Ewy Olejnik oraz p. Anny Ledzion (Urząd Gminy Włocławek), natomiast jury dla kl. IV – VI i gimnazjum obradowało w składzie: p. Maria Palińska – Dyrektor Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, p. Lesław Urbankiewicz – przedstawiciel Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego oraz p. Maria Balakowicz – Liga Ochrony Przyrody. Wszyscy uczestnicy konkursu świetnie przygotowali się do konkursu, prezentując bardzo wysoki i wyrównany poziom.

Laureatami konkursu dla szkół podstawowych zostali:

Kl. I-III

I miejsce – Zuzanna Górczyńska – Zespół Szkół w Smólniku

II miejsce – Andrzej Karkosik Szkoła Podstawowa w Choceniu

III miejsce – Jakub Suwała Zespół Szkół w Baruchowie

Wyróżnienie – Jakub Świątkowski Szkoła Podstawowa w Choceniu

Wyróżnienie – Jan Dalentka Szkoła Podstawowa w Choceniu

Wyróżnienie – Adam Rybarkiewicz Szkołą Podstawowa Nr 12 we Włocławku

Wyróżnienie – Wiktor Kozłowski Zespół Szkół w Kruszynie

Kl. IV-VI

I miejsce – Alicja Paprocka Zespół Szkół w Kowalu

II miejsce – Julia Dębińska Szkoła Podstawowa w Teodorowie (woj. mazowieckie)

III miejsce – Kalina Sikorska Zespół Szkół w Kruszynie

Wyróżnienie – Ewa Buziewska – Zespół Szkół w Smólniku

Wyróżnienie – Szymon Goliszewski – Zespół Szkół w Smólniku

I miejsce – Alicja Dybowska– Zespół Szkół w Kowalu

II miejsce – Weronika Stasiak – Zespół Szkół w Smólniku

III miejsce – Martyna Gawłowska Zespół Szkół w Baruchowie

Wyróżnienie – Oliwia Dobrzyńska – Zespół Szkół w Nowym Duninowie (woj. mazowieckie)

Wyróżnienie – Julia Piotrkowska – Zespół Szkół w Kowalu

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez głównego sponsora – Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Urząd Gminy Włocławek, Nadleśnictwo Włocławek oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

Uczestnicy konkursu gościli także w szkolnej pracowni chemicznej, gdzie mogli obejrzeć pokazy doświadczeń chemicznych przygotowanych przez gimnazjalistów pod opieką p. Kingi Rybarkiewicz.

Organizatorami konkursu były panie Elżbieta Jarębska, Barbara Potęgowska i Jolanta Wieczorek-Wilińska.

Zdjęcia – Andrzej Kłódkowski