Sukces matematyczny Julity

Uczennice Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku uczestniczyły w konkursie matematycznym Liga Zadaniowa. Konkurs ten na szczeblu rejonowym i wojewódzkim organizowany jest przez  Instytut Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne Oddział w Toruniu. Patronat nad Ligą Zadaniową sprawuje Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty w Bydgoszczy.

Celem konkursu jest pobudzenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Konkurs składa się z trzech spotkań, podczas których uczniowie rozwiązują zadania matematyczne o bardzo wysokim stopniu trudności, gromadząc punkty do ostatecznej klasyfikacji. Od wielu lat uczniowie Zespołu Szkół w Smólniku uczestniczą w konkursie. Dotychczasowe sukcesy to drugie i trzecie miejsca, a także wyróżnienia wśród uczniów gimnazjum klas pierwszych i drugich.

Uczennica klasy Ia Gimnazjum – Julita Jarzębińska zajęła III miejsce w XXX edycji Ligi Zadaniowej. W dniu 8 czerwca 2017 r. wzięła udział w spotkaniu laureatów konkursu, które odbyło się w Zespole Szkół Nr 9 we Włocławku. Julita przygotowywała się do konkursu pod opieką nauczyciela matematyki, p. Jolanty Wieczorek-Wilińskiej.
Gratulujemy uczennicy i nauczycielowi osiągnięcia oraz życzymy wielu jeszcze sukcesów matematycznych.

Galeria zdjęć