Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Modzerowo

W październiku 2016 roku zakończono "Przebudowę drogi gminnej w miejscowości Modzerowo" na odcinku od drogi krajowej nr 62 do Szkoły Podstawowej w Modzerowie. Zakres prac obejmował zmianę nawierzchni z wykonaniem korekt geometrycznych drogi, wykonanie chodnika oraz przebudowę istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych.

Do tej pory ruch pieszy odbywa się po jezdni lub poboczach gruntowych. Zgodnie z obowiązującym oznakowaniem część drogi znajduje się w terenie zabudowanym. W wyniku przebudowy poprawione zostały parametry drogi oraz dostosowana została do aktualnych uwarunkowań prawnych, które  wymagają, aby w terenie zabudowanym obok jezdni występował ciąg pieszy umożliwiający bezpieczeństwo ruchu pieszych. Wykonanie chodnika było elementem niezwykle istotnym z uwagi na fakt, iż przedmiotowa droga prowadzi do budynku Szkoły Podstawowej w Modzerowie.

Roboty prowadziło Przedsiębiorstwo robót Drogowych z Lipna. Całkowita wartość inwestycji  wyniosła ponad 670 000 zł.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w kwocie 382 851,00 zł. w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji typu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" na podstawie umowy UM02-65151-UM0200122/16  WS-I-W.052.11.108.2016