Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska za budową ekranów akustycznych

Budowa ekranów akustycznych w gminie Włocławek na odcinku Ludwinowo-Kruszyn-Nowa Wieś była tematem kolejnych spotkań, które odbyły się 20 i 21 marca w Bydgoszczy. 20 marca w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska odbyło się spotkanie Wójta gminy  Ewy Braszkiewicz z Dyrektorem RDOŚ Panem Dariuszem Wrzosem . Tematem spotkania było m.in. ustosunkowanie się Wójta gminy do dokumentów GDDKiA, zapoznanie z sytuacją mieszkańców na zagrożonym terenie oraz przedstawienie przez Dyrektora końcowych ustaleń , po analizie wyników pomiarów zleconych  przez Wójta gminy i opinii Ministerstwa Środowiska . 21 marca odbyło się spotkanie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Dyrektora Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy , Wójta gminy i Przewodniczącego Rady gminy w sprawie konieczności budowy ekranów wzdłuż wnioskowanego odcinka. W załączeniu przedstawiam wniosek Dyrektora RDOŚ  Dariusza Wrzosa do Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego w sprawie nałożenia na GDDKiA  obowiązku ograniczenia oddziaływania hałasu komunikacyjnego odcinka autostrady A1 Nowa Wieś, Kruszyn, Dębice na terenie gminy Włocławek poprzez budowę nowych ekranów akustycznych.

Pobierz skan pisma