Zasłużony dla Gminy Włocławek

21 stycznia 2017 roku podczas zebrania walnego OSP w Kruszynie Stanisław Stasiak Honorowy Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszynie otrzymał tytuł "Zasłużony dla Gminy Włocławek".

Zawodowe życie Stanisław Stasiak związał z przetwórstwem warzywnym oraz rolnictwem. Prowadził wraz z żoną Cecylią indywidualne gospodarstwo rolne o profilu ogólnorolnym w Poddębicach. Pan Stanisław ma córkę Ewę i syna Zbigniewa.
Aktywnie uczestniczył w życiu społecznym gminy Włocławek. Od 30 czerwca 1988 r. do 7 czerwca 1990 r. pełnił funkcję przewodniczącego Gminnej Rady Narodowej, a następnie radnego gminy Włocławek.

Już jako kilkunastoletni chłopiec, przez całe dorosłe życie aż do dzisiaj włącznie, związał się z Ochotniczą Strażą Pożarną. Od 1948 roku jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszynie. Przez wiele lat pełnił w niej funkcję zastępcy naczelnika oraz naczelnika. Nierozerwalnie związany z Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszynie, w której przez wiele lat był cenionym kapelmistrzem oraz dyrygentem. Stanisław Stasiak uhonorowany został między innymi: Złotym Krzyżem Zasługi; Odznakami Brązową, Srebrną i Złotą za Zasługi dla Województwa Włocławskiego; Złotą Odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr; licznymi wyróżnieniami Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Obecnie jest Honorowym Naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszynie.