zapisy na szczepienia

Od dnia 22 stycznia rozpoczynają się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 osób, które ukończyły 70 rok życia.

Od poniedziałku 25 stycznia rozpoczynają się szczepienia osób 80+.

Przypominamy, że na terenie Gminy Włocławek wyznaczony został 1 punkt szczepień w Ośrodku Zdrowia w Kruszynie, nr tel. 542528493.

Pamiętajmy, że osoba udająca się na szczepienie powinna posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dowód tożsamości.

Każdy senior zainteresowany szczepieniem przeciwko koronawirusowi zostanie zaszczepiony.
Z powodu braku szczepionek nie ma obecnie wolnych terminów. Aby seniorzy nie musieli wielokrotnie dzwonić i szukać wolnych miejsc i terminów, uruchomiono nowe funkcjonalności, które mają pomóc starszym osobom:

• jeżeli dzwoniąc na infolinię nr 989 senior usłyszy, że obecnie nie ma wolnych terminów na szczepienie w miejscu jego zamieszkania lub w pobliżu – powinien podać konsultantowi telefon kontaktowy. Kiedy zwiększy się liczba dostarczanych do Polski szczepionek i pojawią się wolne miejsca – seniorzy zostaną o tym poinformowani .

• senior (samodzielnie lub przy pomocy osób bliskich) może wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/, podając swoje dane kontaktowe. Podobnie, jak w przypadku infolinii – gdy tylko wzrosną dostawy szczepionek przez producentów i w rezultacie pojawią się wolne terminy na szczepienie – seniorzy zostaną o tym poinformowani.

• można również wysłać smsa o treści Szczepimysie pod numer 664 908 556. W odpowiedzi senior otrzyma prośbę o podanie nr PESEL i kodu pocztowego. I podobnie jak powyżej – jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu – pacjent zostanie poinformowany w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Apelujemy, aby seniorzy, którzy jeszcze nie zarejestrowali się na szczepienia nie udawali się osobiście do SPZOZ celem rejestracji, tylko skorzystali z powyższych narzędzi . Gwarantujemy, że każdy senior, który pozostawi swoje dane przez infolinię lub Internet – zostanie umówiony na szczepienie, gdy tylko kolejne dawki dotrą do Polski.