Zalania i podtopienia po nawałnicy w Nowej Wsi

W dniu 11 czerwca w godzinach popołudniowych osiedle mieszkaniowe w Nowej Wsi zostało podtopione przez nawalne deszcze. W ich wyniku zalanych zostało wiele garaży i piwnic. Jednostki OSP gminy Włocławek i PSP Włocławek do późnych godzin nocnych wypompowywały wodę z posesji. Od 12 lipca rozpoczęło się sprzątanie ulic i chodników. Niestety przelotne deszcze niepozwoliły na całkowite uprzątnięcie terenu. Tego samego dnia odbyła się wizja lokalna na okoliczność ustalenia przyczyn zalania osiedla. W wizji uczestniczyli Wójt Gminy i pracownicy Urzędu Gminy oraz przedstawiciele GDDKiA. Po otwarciu studni będących w zarządzie GDDKiA, stwierdzono że w przewodach i studniach administrowanych przez GDDKiA jest duża ilość wody, która wpływa do kanalizacji. W związku z powyższym powstała wątpliwość czy nie został wybudowany dodatkowy przewód, który w przypadku ekstremalnej sytuacji i nawalnych deszczy odprowadza  wody opadowe do kolektora.  Obie strony ustaliły, że dalsze postępowanie wyjaśniające możliwe będzie po dostarczeniu do Urzędu Gminy Włocławek inwentaryzacji powykonawczej urządzeń wybudowanych przy realizacji budowy autostrady A1 a związanych w odprowadzeniem wód zarówno w pasie drogowym jak i poza nim. Wójt Gminy wystąpiła do Dyrektora GDDKiA o przekazanie dokumentacji – inwentaryzacji powykonawczej obejmującej tereny Nowej Wsi celem przeprowadzenia dalszego postępowania.