Zajęcia dla mieszkańców Gminy Włocławek w ramach projektu pn. “EKO STREFA”

Stowarzyszenie „Przyjazna Wieś” z Józefowa, w terminie od 30.01 do 30.06.2024 r.  realizuje projekt pn. „EKO STREFA” finansowany ze środków Fundacji ORLEN, w ramach programu „Moje miejsce na ziemi”.

Głównym celem projektu jest podnoszenie świadomości na temat ekologii oraz wpływ na poprawę środowiska naturalnego poprzez realizację zajęć, warsztatów i pogadanek uświadamiających, skierowanych do mieszkańców obszarów wiejskich Gminy Włocławek.

W ramach projektu odbędą się zajęcia:

1. EKO MAMA – warsztaty dla mam (w ramach Dnia Matki) z wykonywania naturalnych kosmetyków,  jak mydła i kule do kąpieli wraz z pogadanką na temat negatywnego wpływu niektórych środków chemicznych zawartych w kosmetykach na środowisko naturalne.
  2. EKO DOM – warsztaty z wykonywania naturalnych środków czystości np. płyny, proszki do mycia i prania wraz z pogadanką na temat negatywnego wpływu środków chemicznych zawartych w środkach czystości na środowisko naturalne.
  3. EKO KUCHNIA – zajęcia dot. zasad prawidłowego zaplanowania zakupów spożywczych na poszczególne posiłki ograniczających wyrzucanie żywności i warsztaty kulinarne według zasad kuchni “zero waste” i tzw. diety pudełkowej.
  4. EKO OGRÓD – warsztaty z recyklingu butelek plastikowych (przerabianie na karmniki dla ptaków) wraz z pogadanką na temat prawidłowego dożywiania ptaków.

Zajęcia prowadzone będę w świetlicy wiejskiej w Józefowie.