27 stycznia 2024 roku stał się dniem pełnym wzruszeń i muzyki, bowiem Orkiestra Dęta OSP Kruszyn świętowała 75-lecie swojego istnienia. Wydarzenie to, połączone z II Koncertem „Z łezką w oku”, zgromadziło wielu mieszkańców, tworząc niezapomnianą atmosferę muzycznego święta.

Orkiestra Dęta OSP Kruszyn zaprezentowała widowiskowy repertuar, obejmujący zarówno klasyczne jak i współczesne utwory. Ich wyjątkowe wykonanie sprawiło, że publiczność przeżywała każdą nutę. To niezapomniane przeżycie muzyczne poruszyło serca obecnych, przenosząc ich w niezwykły świat dźwięków.

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości. W przemówieniach podkreślano szczególne znaczenie Orkiestry Dętej OSP Kruszyn dla społeczności lokalnej. Wartościowe słowa uznania i wsparcia sprawiły, że to jubileuszowe wydarzenie stało się nie tylko okazją do świętowania, ale także do refleksji nad dziedzictwem muzycznym i jego znaczeniem dla budowania relacji międzyludzkich.

Wójt Gminy Włocławek Magdalena Korpolak-Komorowska wręczyła członkiniom i członkom Orkiestry Dętej OSP Kruszyn pamiątkowe medale w geście uznania ich pasji, zaangażowania i wkładu w lokalną kulturę.

Podczas koncertu publiczność miała również okazję do delektowania się muzyką dzięki występowi lokalnej grupy muzycznej LAUDA. Ich klimatyczne utwory zainicjowały niezwykłą atmosferę, dodając kolejny wymiar do tego muzycznego święta.

II Koncert “Z łezką w oku” to nie tylko święto Orkiestry Dętej OSP Kruszyn, ale także wyraz uznania dla wszystkich, którzy przyczynili się do jej sukcesu w ciągu tych 75 lat.

.
baner lgd