XLI SESJA RADY GMINY WŁOCŁAWEK

dniu 14 grudnia 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Smólniku odbyła się XLI Sesja Rady Gminy Włocławek, podczas której m.in. uchwalony został budżet na 2022 rok oraz Wieloletnia Prognoza Finansowa Gminy Włocławek na lata 2021-2038.

Nowy budżet zakłada przeznaczenie prawie 20 mln zł na inwestycje, które wpływają na podniesienie standardów życia mieszkańców Gminy Włocławek. Jest to rekordowa kwota w historii gminy, jaką zarezerwowano na inwestycje.

Wydatki inwestycyjne wynoszą o ponad 6,5 mln zł więcej aniżeli w roku ubiegłym.
W pierwszej kolejności finansowane będą zadania inwestycyjne zrealizowane i kontynuowane zgodnie z zawartymi umowami w 2021 roku. Zaplanowano też nowe zadania i przedsięwzięcia. Największa część inwestycji – ponad 8 mln zł – to inwestycje w zakresie infrastruktury wodociagowej i sanitacji wsi: modernizacja wraz z rozbudową Stacji Uzdatniania Wody w Dębicach, Dębie Polskim oraz sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy Włocławek w miejscowościach takich jak: Kruszyn, Nowa Wieś, Modzerowo, Józefowo, Ładne, Warząchewka i Potok.

Na inwestycje drogowe planuje się przeznaczyć prawie 6 mln zł. Będą one obejmowały miedzy innymi: przebudowę dróg w miejscowościach Dąb Polski, Telążna Leśna, Nowa Wieś (ul. Szafirowa i Rubinowa), Świętosław, Pińczata, Łagiewniki, Markowo, Kruszynek, Wistka Szlachecka i Stasin.

Podczas sesji podjęto również dwie uchwały w sprawie nadania tytułu „Zasłużony dla Gminy Włocławek” Państwu Wiesławie i Leszkowi Bąkowskim. Następnie Wójt Gminy Włocławek Pani Magdalena Korpolak – Komorowska oraz Przewodniczący Rady Gminy Włocławek Pan Zbigniew Reniecki dokonali uroczystego wręczenia aktu nadania i legitymacji dla uhonorowanych oraz złożyli serdeczne życzenia i gratulacje.