?Święta po Kujawsku? w Zamościu!

W dniach 3 i 4 grudnia 2015 roku odbył się w Zamościu Przegląd Twórczości Jasełkowej i Kolędniczej zorganizowany przez Zamojskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Tegoroczny przegląd odbył się pod hasłem „Święta po Kujawsku”

W przeglądzie wzięły udział osoby niepełnosprawne z powiatu zamojskiego, hrubieszowskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego i krasnostawskiego. Wśród zespołów które zgłosiły się do przeglądu były dzieci z przedszkoli i szkół . W przeglądzie brali również udział członkowie Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Zespół Folklorystyczny ,,Kruszynioki” z Gminy Włocławek został zaproszony jako gość specjalny. Przedstawił Jasełka po Kujawsku oraz zaśpiewał kolędy i regionalne pieśni Kujawskie. Za ten występ został bardzo serdecznie nagrodzony brawami. Wśród innych uczestników na szczególne wyróżnienie zasłużył występ dzieci niepełnosprawnych które zatańczyły kujawiaka. Był to wzruszający moment dla wszystkich uczestników przeglądu. Za bardzo serdeczne i miłe przyjęcie organizatorom dziękujemy.