Gminny Ośrodek Kultury rozpoczyna realizację projektu pn. ”Warsztaty z aktywizacji zawodowej i treningi umiejętności społecznych dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w gminie Włocławek”, który obejmować będzie przeprowadzenie warsztatów rozwoju osobistego oraz treningów umiejętności społecznych. Projekt ma na celu zwiększenie aktywności zawodowej osób bezrobotnych, zwiększenie motywacji do działania, zbudowanie zaufania we własne siły, rozwijanie kompetencji komunikacyjnych oraz doskonalenie nabytych umiejętności zawodowych i społecznych. Wsparciem zostanie objętych 15 osób z grupy docelowej (10 kobiet i 5 mężczyzn). Z czego u 9 osób wzrośnie aktywność społeczna, a 6 osób po zakończeniu projektu podejmie się poszukiwania zatrudnienia. 4 osoby po zakończeniu projektu podejmą pracę , a u 6 osób nastąpi zakończenie  uczestnictwa w projekcie zgodnie ze ścieżką  reintegracji. Projekt skierowany jest do: osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zamieszkujących gminę Włocławek. W projekcie mogą wziąć udział osoby dorosłe, niepracujące na dzień przystąpienia do projektu. Uczestnicy będą mogli skorzystać z porad psychologa i socjoterapeuty. Ponadto uczestnicy będą brać udział w warsztatach aktywizacyjnych społecznie. Działania te mają na celu przywrócić lub wzmocnić kompetencje społeczne uczestników, poprawić ich zaradność, samodzielność i aktywność społeczną. W ramach aktywizacji zawodowej zrealizowane będą indywidualne spotkania z doradcą zawodowym. Uczestnicy przejdą kursy zawodowe dzięki którym podniosą swoje kwalifikacje. Okres realizacji projektu: 01.05.2021r.- 01.12.2021 r. Wartość projektu: 126 978,53 zł. Wartość dofinansowania: 120 629,60 zł.

Tytuł projektu: „Warsztaty z aktywizacji zawodowej i treningi umiejętności społecznych dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w gminie Włocławek”.

Nazwa Beneficjenta: Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Kruszynie.

Nr umowy: RPKP.11.01.00-04-0019 / 20-00

Program operacyjny: RPKP.00.00.00. Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020.

Oś priorytetowa: RPKP.11.00.00. Rozwój Lokalny kierowany przez społeczność.

Działanie:  RPKP.11.01.00. Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR.