Warsztaty terapeutyczne dla osób dorosłych wykluczonych społecznie w gminie Włocławek ? ?Razem raźniej?

Stowarzyszenie „Na Skraju” realizuje projekt:

Warsztaty terapeutyczne dla osób dorosłych wykluczonych społecznie w gminie Włocławek – „Razem raźniej”

„Projekt grantowy Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki w ramach osi 11”

Celem projektu jest wzrost aktywizacji osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym z terenu gminy Włocławek.

W ramach projektu prowadzone będą następujące bezpłatne zadania:

– zajęcia rękodzielnicze i kulinarne,
– wyjazd integracyjny do opery w Bydgoszczy.

Do dyspozycji uczestników będzie również psycholog.

Program warsztatów z rękodzieła obejmuje wiele technik i możliwości jakie daje praca z różnymi formami: papierem, gipsem, drewnem, gliną itp. Podczas zajęć uczestnicy poznawać będą różnorodne techniki lepienia, zdobienia oraz wykonania. Zajęcia praktyczne, których efektem będzie wiele autorskich prac wzbogacone będą o krótkie wykłady.
Wszystkie powstałe w czasie zajęć prace będą własnością autorów.

Warsztaty kulinarne to integrowanie zespołu oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupach, poszerzanie wiedzy i umiejętności kulinarnych, wprowadzenie lekkiej i przyjemnej atmosfery, nauczenie sztuki przygotowania kilku prostych, lecz kreatywnych dań. Podczas warsztatów uczestnicy mają okazję zapoznania się z nowatorskimi daniami oraz mogą dowiedzieć się jakie są podstawowe składniki i sposoby przygotowania potraw.

Stawiamy również nacisk na integrację i umiejętność pracy w grupie nie zapominając, że ma być miło i oczywiście smacznie, a spotkania mają na długo zapaść w pamięć wszystkim uczestnikom projektu.

Odbiorcami projektu są osoby dorosłe zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, zamieszkujące na terenie Gminy Włocławek i obszaru LSR.

Koszt całkowity projektu – 23 699,20 zł.
Uzyskane dofinansowanie – 22 513,24 zł

Projekt realizowany w ramach Osi priorytetowej 11, Działanie 11.1: Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko Pomorskiego na lata 2014-2020, realizowanego przez Grantobiorcę pod nadzorem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki w ramach Umowy nr 0015/2019/DS.

Termin realizacji Projektu: od 01.09.2019 r. do 31.12.2019 r.