W dniu 30 stycznia 2024 r. w świetlicy wiejskiej w Świętosławiu odbyła się uroczystość odznaczenia medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Pani Magdalena Korpolak-Komorowska – Wójt Gminy Włocławek, odznaczyła medalami w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej sześć par: – Państwa Halinę i Stanisława Ulanowicz ze Smólnika, – Państwa Halinę i Kazimierza Pawlickich ze Smólnika, – Państwa Annę i Eugeniusza Kędzierskich z Kruszynka, – Państwa Danutę i Wacława Kalinowskich z Nowej Wsi, – Państwa Jadwigę i Tadeusza Cholewińskich z Nowej Wsi, – Państwa Elżbietę i Władysława Winnickich z Nowej Wsi. W uroczystości uczestniczyli członkowie rodzin Jubilatów, Zastępca Wójta Gminy Włocławek, Radni Rady Gminy Włocławek oraz Sołtysi.
.
baner lgd