Uroczyste rozpoczęcie przebudowy drogi nr 265

30 maja 2017 roku w Brześciu Kujawskom odbyło się uroczyste wbicie łopaty pod przebudowę wraz z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 265 Brześć Kujawski – Gostynin. W uroczystości wzięli udział między innymi przedstawiciele Zarządu Województwa Kuj – Pomorskiego Pani Aneta Jędrzejewska i Pan Sławomir Kopyść,  Radny Sejmiku Pan Stanisław Pawlak, Dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Pani Marzena Baczyńska, Dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Dróg Pan Mirosław Kielnik, Wójt Gminy Włocławek Ewa Braszkiewicz, Burmistrz Gminy Brześć Kujawski Pan Wojciech Zawidzki, wykonawca projektu firma Eurovia, przedstawiciele lokalnej społeczności. Projekt zakłada przebudowę drogi 265 wraz z budową ciągów pieszo – rowerowych na blisko 19 km odcinku od Brześcia Kujawskiego do Kowala. Planowany termin realizacji inwestycji od czerwca 2017 do czerwca 2018.