Umowa na dofinansowanie budowy drogi Nowa Wieś – Smólsk podpisana

28 marca br. rada gminy Włocławek na wniosek wójta podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi Włocławskiemu na drugi etap przebudowy drogi Nowa Wieś-Smólsk-Kruszyn. Udział finansowy ze strony gminy miał wynieść 332 tys. zł tj. 31 % wartości całego zadania.. W czerwcu Starosta Włocławski wystąpił z wnioskiem do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza o dofinansowanie tej inwestycji  w ramach Rządowego Programu na rzecz Wsparcia Lokalnej Infrastruktury Drogowej . Wniosek  został zaopiniowany pozytywnie  i  Powiat Włocławski otrzymał   pomoc  finansową  w wys. 430 tys. zł. To z kolei zaskutkowało zmniejszeniem udziału gminy do 193 tys. zł. Biorąc pod uwagę pozyskane   wcześniej  na podstawie porozumienia pomiędzy wójtem a  sponsorem  środki finansowe w wys.  100 tys. zł – pomoc gminy zamknie się  w kwocie 93 tys zł.  27 lipca br. w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Wojewodą Kujawsko – Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem a Starostą Kazimierzem Kacą z udziałem przedstawicieli gminy Włocławek w zakresie dofinansowania tej drogi.