Trwają prace związane z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej tj. świetlic wiejskich na terenie Gminy Włocławek

Od lipca trwają prace związane z realizacją zadania pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Modzerowie, Koszanowie i Poddębicach”

Inwestycja polega na kompleksowej termomodernizacji budynków świetlic wiejskich w Koszanowie, Modzerowie, Poddębicach. Zakres robót obejmuje m.in.: termomodernizację dachów, docieplenie ścian zewnętrznych, utwardzenie terenu oraz wykonanie podjazdów dla osób niepełnosprawnych.

Całkowita wartość robót budowlanych wynosi ok. 645.000,00 zł.

Wykonawcą inwestycji jest firma: Zakład Handlowo – Usługowy Krzysztof Sadzikowski z siedzibą we Włocławku.

Zadanie inwestycyjne realizowane z udziałem środków unijnych.

W dniu 25 lipca 2019 r. Wójt Gminy Włocławek podpisała umowę na dofinansowanie zadania współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 3. Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie, Działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym, Schemat: Modernizacja energetyczna budynków publicznych w ramach polityki terytorialnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020.

Gmina Włocławek otrzymała dofinansowanie w wysokości 443 339,16 zł, tj. 80% kwoty całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu.