Spotkanie Wójta Gminy Włocławek z Sołtysami Gminy Włocławek

W dniu 8 grudnia 2015 r. w Urzędzie Gminy Włocławek odbyło się coroczne spotkanie Wójta Gminy Włocławek z Sołtysami Gminy Włocławek.

Na spotkaniu omówione zostały planowane do wykonania w 2016 r. zadania inwestycyjne oraz wstępne projekty unijne zgłoszone przez gminę w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji, Regionalnego Programu Operacyjnego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Szczegółowo przedstawiono zakres zadań związanych z planowaną termomodernizacją budynków: Zespołu Szkół w Kruszynie, Domu Kultury w Kruszynie, Ośrodka Zdrowia
w Kruszynie, Ośrodka Zdrowia w Smólniku, Zespołu Szkól w Smólniku i świetlic w Wistce Królewskiej i w Świętosławiu.

W trakcie spotkania, uczestniczący w nim przedstawiciel firmy instalacji fotowoltaicznej przybliżył tematykę montażu paneli na budynkach.

Wójt Gminy poinformował o możliwościach pozyskania środków na inwestycje fotowoltaiczne, z których zarówno Gminy jak i mieszkańcy mogą skorzystać.