Spotkanie w GDDKiA oraz z Wojewodą Kujawsko – Pomorskim

W dniu 31 marca br. w siedzibie Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy odbyło się spotkanie Wójta Gminy Włocławek Ewy Braszkiewicz, Przewodniczącego Rady Pawła Bogdanowicza z Dyrektorem Mirosławem Jagodzińskim. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego  i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. W trakcie spotkania przedstawiono raport z badań poziomu hałasu przeprowadzonych w sierpniu ub. roku przez GDDKiA na nowowybudowanym odcinku. Jak  podkreśliła Wójt gminy , badania  prowadzone były w ekstremalnie dobrych warunkach atmosferycznych i nie oddają  rzeczywistej sytuacji w jakiej przyszło żyć mieszkańcom  osiedla w Nowej Wsi i Kruszynie. W związku z tym  zgłosiła wniosek o uzupełnienie raportu, przed jego ostatecznym zatwierdzeniem i przeprowadzenie dodatkowych pomiarów do końca kwietnia br. Wniosek został przyjęty przez Dyrektora GDDKiA oraz przedstawicieli RDOŚ. W tej samej sprawie Wójt Gminy i Przewodniczący Rady spotkali się z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem , który zapowiedział zajęcie się sprawą po uzupełnieniu raportu i przedstawieniu ostatecznej wersji.

Przewodniczący                                    Wójt                                         Wojewoda

Rady Gminy Włocławek                  Gminy Włocławek                 Kujawsko – Pomorski

Paweł Bogdanowicz                    Ewa Braszkiewicz                  Mikołaj Bogdanowicz