Projekt „Kujawskie dożynki, o tradycjach wspominki”

W minioną sobotę, tj, 9 lipca 2022 r. mieszkańcy Józefowa i okolic uczestniczyli w wycieczce do Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie, która odbyła się w ramach  projektu ” Kujawskie dożynki, o tradycjach wspominki ” realizowanym przez Stowarzyszenie „Przyjazna Wieś” z Józefowa. Uczestnicy wycieczki zwiedzali m.in.:

– izbę pamięci Stanisława Przybyszewskiego, literata, czołowego przedstawiciela Młodej Polski, urodzonego w Łojewie;

– izbę tradycji i historii Kujaw Zachodnich, w której zgromadzono zabytki kultury ludowej, a wśród nich przedmioty użytku codziennego, meble, rękodzieło ludowe itp.;

– salę „Askaukalis”, w której znajduje się stanowisko archeologiczne, ekspozycja z bursztynu, wystawa fotograficzna, imponujących rozmiarów makieta z wizerunkiem obiektu archeologicznego w Kruszy Zamkowej.

Ale to nie wszystko……

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji .

Wycieczka finansowana ze środków Fundacji ANWIL, w ramach programu ” Wakacje z Fundacją “.

Patronat honorowy nad projektem objęła Pani  Magdalena Korpolak-Komorowska, Wójt Gminy Włocławek.

Wyjazd do Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich to pierwszy element projektu, kolejnym będą cykliczne zajęcia rękodzielnicze dla dzieci i  młodzieży pt; „Dziecięco-młodzieżowe inspiracje dożynkowe”.