Procedury w sprawie dróg rozpoczęto.

W dniu 12 sierpnia br. w Urzędzie Miasta we Włocławku odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Włocławek Pana Marka Wojtkowskiego, Wójta Gminy Włocławek Pani Ewy Braszkiewicz pracowników Urzędu i przedstawicieli Nadleśnictwa Włocławek. Tematem spotkania było omówienie spraw własnościowych ciągu komunikacyjnego Józefowo – Włocławek oraz drogi na cmentarz komunalny w Pińczacie. Strony ustaliły, że aktualnie rozpocznie się procedura przejęcia przez gminę Miasto Włocławek w ramach tzw. „specustawy” drogowej gruntów pod drogą od miejscowości Józefowo (gmina Włocławek) w kierunku Miasta. Wszyscy uczestnicy spotkania wyrazili wolę uregulowania prawnego drogi dojazdowej na cmentarz komunalny w Pińczacie (gmina Włocławek), która obecnie ma wielu właścicieli. To pozwoli w przyszłości na opracowanie koncepcji modernizacji drogi i budowy ścieżki rowerowej do cmentarza.