Prace porządkowe na terenie Gminy Włocławek

Rozpoczął się czas remontów i prac porządkowych w Gminie Włocławek.
W pomieszczeniach Oddziałów Przedszkolnych im. Kubusia Puchatka w Kruszynie trwają prace malarskie w pomieszczeniach 3-4 latków. Po odświeżeniu, dzieci wejdą do zupełnie nowej sali. Wymienione zostaną mebelki, zamontowany sprzęt multimedialny, pojawią się nowe zabawki i pomoce edukacyjne. W ramach robót publicznych pracuje obecnie
20 mieszkańców naszej gminy. Pracownicy porządkują tereny zielone, skwery, klomby m.in. w Świętosławiu, Warząchewce Polskiej i Kruszynie, dokonują nowych nasadzeń. Dla poprawy porządku i czystości zlikwidowane zostały przez pracowników robót „dzikie wysypiska” w miejscowościach Skoki, Dęby, Smólnik, Ładne, Modzerowo i Dębice; rozebrane zostały stare, zagrażające bezpieczeństwu przystanki autobusowe w Dębicach i Dobrej Woli. Niedługo pracownicy zajmą się wymianą nasadzeń na wysepkach na skrzyżowaniach dróg powiatowych z drogą wojewódzką nr 265 w Kruszynie. Już na początku maja Gmina Włocławek zakupiła kwiaty, które w znaczący sposób zwiększyły walory estetyczne Kruszyna. Za tydzień obie wysepki zmienią swój wygląd. Tym razem oprócz kwiatów pojawią się wieloletnie rośliny ozdobne. Podobne zmiany planuje się w innych miejscowościach Gminy Włocławek.