Podpisanie umowy z wykonawcą przebudowy drogi 265

26 kwietnia w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Zarządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego a wykonawcą przebudowy drogi wojewódzkiej Nr 265 Brześć Kujawski-Kowal. W trakcie uroczystości wójtowie i burmistrzowie czterech gmin przez które przebiegać będzie przebudowa tj. Włocławka, Brześcia Kuj. gminy i miasta Kowala  podpisali Porozumienia z Zarządem Województwa , dotyczące partycypacji tych gmin w kosztach budowy ścieżek i chodników. Gminę Włocławek reprezentowali: wójt gminy Ewa Braszkiewicz i przewodniczący rady Paweł Bogdanowicz. Na mocy podpisanego porozumienia wartość inwestycyjna Projektu pn: "Przebudowa wraz z rozbudową drogi wojewódzkiej Nr 265 Brześć Kujawski-Gostynin w zakresie dotyczącym budowy ciągów pieszo-rowerowych" wynosi 3 687 355zł. Zakres projektu obejmuje budowę ciągu pieszo-rowerowego o łącznej długości 16,5km. Koszt wykonania ciągu pieszo-rowerowego o całkowitej długości 6,9 km w gminie Włocławek wynosi 1 478 645zł. Wkład własny gminy wynosi 15% wydatków kwalifikowanych co stanowi 221 796 ,76zł. Przypomnijmy, że pierwotna wysokość dotacji gminy dla województwa miała wynieść ponad milion zł. W wyniku przeprowadzonych z Marszałkiem negocjacji kwota spadła do 221 tys, zł, Tremin wykonania przebudowywanego odcinka drogi :  maj 2017 –  lipiec  2018r.