Pasowanie na uczniów w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie

Kolejne dzieci zostały przyjęte w poczet uczniów Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich  Noblistów w Kruszynie. Uroczystość odbyła się 20 listopada 2015 r. z udziałem zaproszonych gości. Przybyli:  kierownik Gminnego Zespołu Oświaty p. Anna Ledzion, radni Gminy Włocławek p. Aleksandra Łysiak, p. Danuta Seklecka, p. Wiesław Błasiak, p. Zbigniew Lewandowski, Przewodniczący Rady Rodziców p. Waldemar Kwiatkowski oraz przedstawiciele Rady Rodziców p. Agnieszka Kręcicka, p. Wojciech Pałczyński. Była też wyjątkowo liczna reprezentacja rodzin uczniów, a więc rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, ciocie  pierwszoklasistów. Nie zabrakło  przedstawicieli klas 0-VI wraz z nauczycielami. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor p. Iwona Kanarek witając wszystkich licznie przybyłych. Zanim nastąpiło pasowanie na uczniów, pierwszacy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Na scenie rytmicznym krokiem pojawiły się  kolorowe przebrane dzieciaki-przedszkolaki, by zaraz potem przeistoczyć się w poważnych uczniów. Wesołe,  przedstawienie pozwoliło  w pełni wykazać  się talentami muzycznymi, tanecznymi i aktorskimi. Następnie uczniowie klas pierwszych  na sztandar szkoły złożyli uroczyste ślubowanie,  a p. dyrektor  specjalnie przygotowanym piórem pasowała wszystkich na uczniów Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie. Były różne prezenty, niespodzianki i słodki poczęstunek. Uroczystość przygotowały p. Alicja Prochno, p. Helena Cichocka, p. Paulina Kozłowska, z bardzo dużym udziałem  i zaangażowaniem rodziców. Dziękujemy wszystkim za  upominki, pomoc oraz udział  w tak ważnym wydarzeniu jakim jest wejście do grona uczniów szkoły. Ślubowanie złożyli:

Klasa Ia

• Brylińska Joanna