23 kwietnia 2024 roku odbyła się LXXIII Sesja Rady Gminy Włocławek, podsumowująca kadencję 2018-2024. Spotkanie to stało się również okazją do refleksji nad minionymi pięcioma latami, które były okresem wytężonej pracy.  Lata 2018-2024 to czas trudnych wyzwań dla samorządu Gminy Włocławek. Podczas posiedzenia Wójt Gminy Włocławek Pani Magdalena Korpolak-Komorowska podziękowała Radnym minionej kadencji za pełną zaangażowania współpracę i za działalność na rzecz lokalnej społeczności. Podkreśliła, iż był to okres ciężkiej i skutecznej pracy, nowej i lepszej jakości zarządzania gminą, budżetem i jednostkami organizacyjnymi. Dzięki wspólnym działaniom udało się zrealizować zadania w różnych dziedzinach i różnych obszarach naszej gminy. Inwestycje te były realizowane w dobie pandemii, wojny w Ukrainie i kryzysu gospodarczego, który doprowadził do wysokiej inflacji i drastycznego wzrostu kosztów. Pomimo tych utrudnień były to dla gminy lata pracowite, w których wszyscy musieli wykazać się ogromnym zaangażowaniem, aby zrealizować zaplanowane działania. Efekty wspólnej pracy to: – 111 miejsce spośród 1498 gmin wiejskich w Polsce w Rankingu wydatków majątkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca (w latach 2017-2019 Gmina Włocławek zajmowała 645 miejsce); – 104 mln zł przeznaczone na inwestycje; – 48 mln zł pozyskanych środków; -wypracowane środki własne w wysokości ponad 50 mln zł, przy zachowaniu stabilnej gospodarki finansowej, o czym świadczą dodatnie wskaźniki operacyjne. Podejmowane wyzwania, przy wsparciu Rady Gminy, uplasowały Gminę Włocławek na wysokiej pozycji  w kraju pod względem rozwoju.
.
baner lgd