Żłobek w ramach programu MALUCH + w miejscowości Kruszyn.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3  "Programu MALUCH + 2021" przyznał dofinansowanie Gminie Włocławek w wysokości 1255083,12 zł na utworzenie i funkcjonowanie miejsc opieki w żłobku. Gmina Włocławek przeznaczy na ten cel środki własne w wysokości 330000,00 zł. Łączny koszt powstania Żłobka w Kruszynie to kwota 1 585 083,12 zł! W żłobku zostanie uruchomionych 40 miejsc dla dzieci w wieku do lat 3. Program MALUCH + ułatwia rodzicom łączenie wychowywania dzieci z obowiązkami zawodowymi, samorządom pozwala rozwijać infrastrukturę ważną dla mieszkańców, przez co nasza gmina stanie się bardziej atrakcyjnym miejscem do życia dla młodych rodziców.