Manewry strażackie ?Fala 2017″

W dniu 28 czerwca 2017 roku w m. Dąb Polski gm. Włocławek odbyły się ćwiczenia doskonalące jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu włocławskiego pod kryptonimem „Fala 2017".

Organizatorem ćwiczeń była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku przy współudziale Urzędu Gminy Włocławek. Ćwiczenia polegające na prowadzeniu działań ratowniczych podczas zagrożenia powodziowego – w tym m. in. ewakuacji z terenów zagrożonych, wypompowywanie wody z terenów zalewowych oraz umacnianie i podnoszenie wałów przeciwpowodziowych wykonały wszystkie jednostki OSP.

W ćwiczeniach uczestniczyło 66 druhów z: OSP Kłotno (gm. Baruchowo), OSP Brześć Kujawski (gm. Brześć Kujawski), OSP Śmiłowice (gm. Choceń), OSP Szpetal Górny (gm. Fabianki), OSP Kowal (m. Kowal), OSP Janowice (gm. Lubanie), OSP Kłóbka (gm. Lubień Kujawski), OSP Dąb Polski, OSP Kruszyn, OSP Smólnik, OSP Warząchewka (wszystkie gm. Włocławek) oraz samochód kwatermistrzowski SKw z nasypywarkami z JRG nr 1 KM PSP Włocławek.

Manewry były doskonałą okazją do sprawdzenia współdziałania w sytuacjach zagrożenia jednostek OSP z terenu różnych gmin, sprawdzenia działania sprzętu, komunikacji, logistyki, działalności operacyjnej.
Wójt Gminy Włocławek Ewa Braszkiewicz podziękowała strażakom za zaangażowanie oraz udział w manewrach, podkreśliła również wagę współpracy jednostek z terenu gminy oraz gmin ościennych w tego typu ćwiczeniach. Następnie zaprosiła wszystkie straże, obserwatorów, gości i zebranych widzów na tradycyjną strażacką grochówkę.