Komunikat w sprawie szacowania strat powstałych w wyniku suszy 2016 w uprawach rzepaku i rzepiku

Zgodnie z monitoringiem prowadzonym przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, teren gminy Włocławek został uznany jako zagrożony suszą rolniczą dla upraw rzepaku i rzepiku na glebach II kategorii. W związku z powyższym poszkodowani rolnicy, posiadający wyżej wymienione uprawy rolne, w których wystąpiła susza, mogą składać wnioski o oszacowanie szkód.

We wniosku należy podać wszystkie uprawy w gospodarstwie, aby ogólny areał zasiewu był zgodny z wnioskiem składanym do ARiMR o dopłaty w 2017 roku. Ponadto rolnicy posiadający hodowlę muszą wpisać ilość sprzedanych zwierząt (średnią) z 3 ostatnich lat.

Zwracam szczególną uwagę, iż szacowanie strat w wyniku suszy w zasiewach rzepaku
i rzepiku ozimego należy odnosić do struktury zasiewów w gospodarstwie, zgodnym z wnioskiem o dopłaty obszarowe na rok 2017.

Druki wniosków dostępne są w Urzędzie Gminy Włocławek, pok. nr 8, czynny w godzinach od 7:30 do 15:30 lub na stronie internetowej www.gmina.wloclawek.pl.

Szczegółowych informacji udziela Pani Katarzyna Knasiak, tel. (54) 230 53 33.