Kolejne unijne pieniądze dla Gminy Włocławek

W lutym 2017 r.  Wójt Gminy Włocławek złożył wniosek w ramach PROW na lata 2014 – 2020, na operację typu   „Gospodarka wodno – ściekowa” w ramach poddziałania „ Wsparcie inwestycji  związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”, na dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej  inwestycji wodno – kanalizacyjnej na terenie Gminy Włocławek.

1 marca br. Uchwałą Zarządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego  Gmina  otrzymała wnioskowana kwotę dofinansowania w wysokości 700 tyś. zł.

W ramach tej inwestycji  wybudowanych zostanie 30 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków, wybudowana zostanie  kanalizacja sanitarna w ul. Rubinowej i Granitowej w Nowej Wsi oraz w ul. Świerkowej w Kruszynie, kompleksowo przebudowana zostanie  stacja uzdatniania wody w Dębicach i w Smólniku.

Ogólny koszt inwestycji to blisko 1.200.000,00 zł. Wykonana przebudowa stacji przyczyni się do niezakłóconych dostaw wody odpowiedniej jakości.