Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza kolo i wraca do nas.

W ramach projektu gimnazjalnego „Czy warto czynić dobro?” postanowiliśmy pomóc p. Aleksandrze Krzeszewskiej. Świat tej kobiety runął w lipcu 2014 roku, kiedy to podczas banalnego zabiegu okazało się, że żona i matka trzyletniego chłopca, choruje na raka. Od tamtej pory kobieta walczy o każdy dzień życia. 7 stycznia 2016 roku przeszła operację w Bydgoszczy. Na dalsze leczenie potrzebne są finanse. W związku z tym uczniowie i nauczyciele przeprowadzili zbiórkę pieniężną i kiermasz świąteczny, które odbyły się w dniu Gminnej Wigilii (14.12.2016r.) w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku. W naszą akcję czynnie włączyła się społeczność lokalna, szkolna, radni oraz wszyscy uczestnicy Gminnej Wigilii. Na kiermaszu sprzedawane były piękne, własnoręcznie zrobione przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców ozdoby choinkowe, ale również świąteczne stroiki, czy małe choinki stworzone z gałązek, papieru, wacików i piórek oraz przeróżnych materiałów. Ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem, ponieważ bardzo przyciągały wzrok.

W związku z tą akcją postanowiliśmy zorganizować również na rzecz p. Oli dyskotekę charytatywną dla uczniów oraz absolwentów naszego gimnazjum. Zabawa odbyła się 5 stycznia br. w godzinach. od 17:00-20:00. Podsumowując nasze przedsięwzięcia zebraliśmy łącznie 2514 zł.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

Grupa projektowa