1) Montaż instalacji fotowoltaicznej na Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Dębice

Kontynuacja inwestycji rozpoczętej w roku 2022.

W dniu 15 grudnia 2022 r. została podpisana umowa na dostawę i montaż paneli fotowoltaicznych na SUW Dębice. Wykonawca inwestycji: APE Piotr Wysocki z siedzibą we Włocławku. Wartość inwestycji: 177 120,00 zł brutto.

W dniu 28 grudnia 2022 r. został zawarty aneks przedłużający termin wykonania zamówienia do dnia 30 kwietnia 2023 r.

W ramach inwestycji zostanie dostarczone i zamontowane 60 szt. paneli fotowoltaicznych o mocy 33 kWp.

W dniu 18 kwietnia odbył się odbiór końcowy.

2) Dostawa i montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie przy budynku Centrum Integracji Wiejskiej w Smólniku

W dniu 26 kwietnia 2023r. Wójt Gminy Włocławek podpisała umowę o przyznaniu dotacji  pomiędzy Gminą Włocławek, a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w ramach Programu Priorytetowego Programu Regi olanego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – Część II pn. OZE i Efektywność Energetyczna na realizacje przedsięwzięcia pn. „ Przedsięwzięcia edukacyjne z zakresu OZE i efektywności energetycznej w Gminie Włocławek”.

Dzięki uzyskanemu wsparciu zostaną również zakupione i zamontowane panele fotowoltaiczne. W dniu 3 lipca Gmina Włocławek zawarł umowę na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej na gruncie dla Centrum Integracji Wiejskiej w Smólniku. Wykonawca inwestycji: APE Piotr Wysocki z siedziba we Włocławku. Wartość zadania inwestycyjnego tj,. instalacji PV 49.446,00 zł brutto. W dniu 28.09.2023 r. odbył się odbiór końcowy.

Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii”