II Mikołajkowy Turniej Badmintona

W dniu 5 grudnia 2015 roku w hali sportowej w Smólniku odbył się II Mikołajkowy Turniej Badmintona organizowany przez UKS „ START „ Smólnik i ZS w Smólniku w ramach projektu popularyzacji badmintona wśród dzieci i dorosłych. W turnieju udział wzięło 61 młodych badmintonistów, którzy podczas ośmiogodzinnego turnieju rozegrali 87 spotkań w 9 kategoriach wiekowych. Na zawodników czekały miłe niespodzianki, prezenty i.. Święty Mikołaj, który przywitał wszystkich wielkim workiem pełnym słodyczy i życzeniami oraz losował nagrody w postaci rakiet do badmintona i toreb sportowych pełnych prezentów.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wywalczyli: Terpiński Kornel  – SP Kowal, Wiktoria Ciszczoń – SP Kowal, Adam Żywiczka – SP 19 Włocławek, Konrad Wysocki – SP Smólnik, Roksana Korpusińska – SP Smólnik, Kacper Stasiński – Gim Smólnik, Oliwia Stasińska – Gim Smólnik, Konrad Weber i Joanna Ulanowicz również z Gim Smólnik.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Sebastian Sadowski, uczeń klasy drugiej szkoły podstawowej w Smólniku, który walcząc w swojej kategorii z rywalami o dwa lata starszymi dotarł aż do gier półfinałowych.

Dla kibicujących rodziców i zawodników oczekujących na swoją grę organizatorzy przygotowali  kawę, herbatę oraz słodki poczęstunek. Organizator zadbał również o medale i nagrody, których fundatorami byli: Starostwo Powiatowe we Włocławku, Urząd Gminy Włocławek, Kujawsko – Dobrzyński Bank Spółdzielczy we Włocławku oraz Zespół Szkół w Smólniku.

Wszyscy zawodnicy czekają na kolejny turniej badmintona, czyli SMÓLNIK CUP, który odbędzie się podczas ferii zimowych.

Pełne wyniki turnieju

Klasa I – II dziewczęta