I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SCRABBLE W SMÓLNIKU

W dniu 23 lutego 2017 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku odbył się I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SCRABBLE. Było to przedsięwzięcie pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego Piotra Całbeckiego i Wójta Gminy Włocławek Ewy Braszkiewicz.

Zwycięzcami w Szkole Podstawowej zostali:

I miejsce- Szkoła Podstawowa nr 12 im. Władysława Broniewskiego:

Jakub Hejman, Bartosz Hnatowicz

II miejsce- Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku:

Joanna Proszkiewicz, Tomasz Dydak

III miejsce- Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich SPKS Szkoła Podstawowa w Warząchewce:

Zuzanna Witecka, Lidia Hajczuk

Zwycięzcami Gimnazjum zostali:

Weronika Stasiak i Zuzanna Stasiak

II miejsce- Zespół Szkół im. Marii Kretkowskiej w Baruchowie:

Klaudia Stasiak, Kinga Dybowska

III miejsce Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie:

Krzysztof Strzelecki, Katarzyna Jaroszewska.

IV miejsce- Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich SPKS Szkoła Podstawowa w Warząchewce:

Gabriela Czerwińska, Michał Wojciechowski

Zwycięzcy otrzymali piękne puchary i nagrody rzeczowe. Organizatorzy konkursu: Marzenna Kwiatkowska, Andrzej Kłódkowski i Aleksandra Skorupa za rok przygotują następną edycję tego konkursu, ponieważ scrabble to nie tylko jedna z najpopularniejszych gier na świecie, lecz także doskonały sposób na naukę poprzez zabawę. Rozwija umiejętności logicznego myślenia, pobudza kreatywność i uczy zasad zdrowej rywalizacji. Dla nauczycieli stanowi dobry sposób na motywowanie także mniej zdolnych uczniów do pracy, pomaga też uczyć dzieci współdziałania i pracy w grupie.