Gminny Rajd Rowerowy: „Śladami Mikołaja Kopernika – Kujawsko-Pomorskie na Rowery”

10 czerwca, jak co roku, w Gminie Włocławek odbył się Gminny Rajd Rowerowy, zorganizowany przez Wójta Gminy Włocławek Panią Magdalenę Korpolak-Komorowską oraz Dyrektora Gminnego Centrum Kultury Panią Annę Podgórską-Spychalską przy współudziale Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego w ramach tegorocznego cyklu: „Śladami Mikołaja Kopernika – Kujawsko-Pomorskie na Rowery”.

Dla uczestników rajdu przygotowano dwie trasy: pierwsza prowadziła ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kruszynie, druga ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Smólniku.  Punktem docelowym obu tras było Jezioro Dzilno w Gminie Kowal.

„Jako samorząd gminy po raz piąty organizujemy rajd rowerowy, tym razem wspólnie z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego” – mówi Pani Magdalena Korpolak-Komorowska, Wójt Gminy Włocławek. „Promujemy kulturę rowerową, aktywny tryb życia i integrację społeczną. Przede wszystkim jednak pragniemy pokazać cyklistom i wszystkim osobom uczestniczącym w rajdzie piękno krajobrazu Gminy Włocławek oraz naszych sąsiadów – Gminy Miasta Kowal oraz Gminy Kowal –  z perspektywy dwóch kółek. W tym roku, jak zawsze, wyruszyliśmy z dwóch punktów – z Kruszyna i ze Smólnika. Na krótki postój zatrzymaliśmy się w siedzibie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, a następnie udaliśmy się do punktu docelowego nad Jezioro Dzilno. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w tym niezwykłym wydarzeniu oraz za niezapomnianą atmosferę”.