Gmina Włocławek uzyskała zwiększenie dofinansowania w ramach projektu pt.: „Edukacja szansą na sukces”

Pragniemy poinformować, iż Gmina Włocławek uzyskała zwiększenie dofinansowania projektu pt.: Edukacja szansą na sukcesProjekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Działanie 10.02.00 Kształcenie ogólne i zawodowe, Poddziałanie 10.02.02. Kształcenie ogólne, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany jest od 1 września 2022 r. i wydłużony do 31 grudnia 2023 r.

Głównym celem projektu jest:

• Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w SP w Kruszynie i SP w Smólniku,
  • Indywidualizacja pracy z ucz. ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi w SP

w Kruszynie i SP w Smólniku,

• Realizacja doradztwa zawodowego w SP w Kruszynie i SP w Smólniku,
  • Tworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu w zakresie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w SP w Kruszynie i SP w Smólniku poprzez wyposażenie/doposażenie szkolnych pracowni w sprzęt niezbędny do nauczania eksperymentalnego,
  • Podniesienie kompetencji i kwalifikacji nauczycieli w SP w Kruszynie i SP w Smólniku.

Grupę docelową stanowi:

• 280 uczniów z SP w Kruszynie(120) i SP w Smólniku(160), w tym 135 ze specjalnymi, potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi
  • 60 nauczycieli z SP w Kruszynie(40) i SP w Smólniku(20)

Zwiększenie wartości projektu: 277 813,86 zł
Całkowita wartość projektu: 916 423,86 zł