Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Włocławek

12 października odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkołach Podstawowych w Kruszynie i Smólniku. W czasie uroczystości Wójt Gminy Włocławek wręczył nagrody dla wyróżniających się nauczycieli. Nagrodę Wójta w Szkole Podstawowej w Kruszynie otrzymała Pani Dorota Ryniec – Kilanowska, Pani Renata Iwańska, Pan Rafał Majchrzak, Pan Tomasz Szmajda oraz pracownik obsługi Pan Karol Jetter.

W Szkole Podstawowej w Smólniku nagrodę otrzymali Pani Jolanda Wieczorek – Wilińska, Pani Sylwia Buziewska, Pani Anna Ulanowicz, Pani Kinga Rybarkiewicz oraz pracownicy obsługi Pani Monika Dekowska i Pani Małgorzata Fronczak.

W dniu 15 października w Szkole Podstawowej w Warząchewce Polskiej, dla której organem prowadzącym jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich również odbyła się podobna uroczystość  z udziałem wójta. We wszystkich placówkach Dzień Edukacji Narodowej uświetniły swoimi występami dzieci i młodzież, które w tej formie podziękowały nauczycielom za ich pracę.

Dzień edukacji narodowej w gminie Włocławek

Dziękuję za trud podejmowanej
na co dzień pięknej pracy w roli Nauczyciela.
Życzę, aby aktywna i twórcza postawa
znajdowała uznanie w oczach uczniów
i ich rodziców oraz była źródłem
osobistej satysfakcji.

Wójt Gminy Włocławek Ewa Braszkiewicz

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem polskiej oświaty, obchodzonym w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Jak co roku w Zespole Szkół w Kruszynie oraz Zespole Szkół w Smólniku odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. W trakcie obchodów nastąpiło uroczyste wręczenie Nagród Wójta Gminy Włocławek Pani Ewy Braszkiewicz dla wyróżnionych nauczycieli za zaangażowanie i rzetelną pracę na rzecz  wychowania uczniów oraz pracowników obsługi za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.
W tym roku Nagrodę Wójta otrzymali:

W Zespole Szkół w Kruszynie:
-Alicja Prochno
-Elżbieta Kobus-Jasińska
-Sławomir Rewers
-Elżbieta Bryn

W Zespole Szkół w Smólniku:
-Halina Jachimczak
-Krzysztof Jarębski