Dzień Działacza Kultury w gminie Włocławek

W Gminnym Ośrodku Kultury w Kruszynie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Działacza Kultury. W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Włocławek Ewa Braszkiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Paweł Bogdanowicz, Radni Rady Gminy Włocławek – członkowie Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki, przedstawiciele Urzędu Gminy Włocławek. Wśród zaproszonych gości były delegacje zespołów folklorystycznych „Kruszynioki” i ”Smólniczanki” z kierownikami Panią Ireną Muszyńską i Reginą Pieczkowską. Teatr dziecięcy „Kruszynka” reprezentowała kierownik Pani Julia Skowrońska. W święcie kultury wzięli udział także Państwo Wójkiewicz na stałe współpracujący z dziećmi z gminy Włocławek. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody dla wszystkich osób działających w kulturze.

Na zakończenie wystąpił dziecięco – młodzieżowy zespół folklorystyczny Rapsodia z Kiszyniowa z Mołdawii. Zespół odwiedził Polską za zaproszenie Chóru Canto z Włocławka i jego dyrygenta Mariana Szczepańskiego.