Dofinansowanie zadania : Przebudowa drogi gminnej Gróbce ? Sykuła

W dniu 29 stycznia 2021 r. w odpowiedzi na ogłoszony nabór wniosków o dofinansowanie zadań dotyczących budowy lub modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych planowanych do realizacji w 2021 roku przy udziale środków budżetu Województwa Kujawsko – Pomorskiego złożony został wniosek o dofinansowanie zadania pn. Przebudowa drogi gminnej Gróbce – Sykuła I etap.

W dniu 18 lutego 2021 r. ogłoszone zostało postępowanie przetargowe dla zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej Gróbce – Sykuła.

W dniu 22 kwietnia 2021 roku zawarta została umowa na wykonanie przebudowy drogi gminnej
w miejscowości Gróbce o długości 982 metrów o nawierzchni bitumicznej. Wykonawca: Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. z siedzibą w Nowej Wsi. Termin realizacji 135 dni od dnia podpisania umowy.

W dniu 27 maja 2021 r. zawarta została umowa o dofinansowanie pomiędzy Województwem Kujawsko – Pomorskim a Gminą Włocławek. Przedmiotem niniejszej umowy jest modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych o nawierzchni bitumicznej realizowanej dwuwarstwowo, składającej się z warstwy wiążącej i ścieralnej o minimalnej łącznej grubości warstw 6 cm, wykonywanej na istniejącej podbudowie bitumicznej do długości 0,982 km, w obrębie geodezyjnym Gróbce dz. nr 82 i cz. dz. nr 77 ujętego w uchwale 20/828/21 Zarządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego z dnia 27 maja 2021 roku w sprawie rozstrzygnięcia naboru wniosków z zakresu poprawy jakości gruntów rolnych w asortymencie budowy i modernizacji dróg.

Uchwałą Zarządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego Gmina Włocławek otrzymała dofinansowanie w wysokości 94 272,00 zł.