Co zrobić, aby zagłosować w wyborach samorządowych do Rady Gminy Włocławek, Rady Powiatu we Włocławku, Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wójta Gminy Włocławek w dniu 7 kwietnia 2024?

Aby zagłosować w wyborach samorządowych na terenie Gminy Włocławek, musisz być osobą stale zamieszkującą na terenie naszej gminy. Jeśli chcesz zaktualizować swój adres w Centralnym Rejestrze Wyborców złóż wniosek o zameldowanie na pobyt stały (pobierz) albo wniosek o ujęcie w stałym obwodzie głosowania (pobierz).

Wyborcy zameldowani na obszarze gminy na pobyt stały są ujęci w rejestrze wyborców z urzędu. Wyborcy stale zamieszkujący na obszarze gminy bez zameldowania na pobyt stały, nigdzie niezamieszkali stale przebywający na obszarze gminy oraz zamieszkujący na obszarze gminy pod innym adresem niż ich adres zameldowania na pobyt stały wpisywani są do rejestru wyborców na podstawie ich wniosków.

W spisach wyborców w wyborach samorządowych znajdą się wyłącznie ci wyborcy, którzy są ujęci w danym obwodzie głosowania na stałe.

Sprawdź swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców – kliknij tutaj.

W wyborach tych nie możesz jednorazowo zmienić miejsca głosowania ani pobrać zaświadczenia o prawie do głosowania. Aby zatem zmienić komisję wyborczą, w której głosujesz, musisz zaktualizować swój stały adres w Centralnym Rejestrze Wyborców.
Możesz to zrobić poprzez:

• zameldowanie się na pobyt stały, (w urzędzie lub on-line, dotyczy tylko obywateli polskich),
  • złożenie wniosku o ujęcie w stałym obwodzie głosowania (w urzędzie lub on-line – pamiętaj, aby dołączyć do wniosku dokumenty potwierdzające fakt stałego zamieszkiwania pod tym adresem, np. imienne rachunki za media w tym lokalu, dokumenty potwierdzające własność, pierwsza strona swojego rozliczenia podatkowego z tym adresem).

Z uwagi na spodziewaną wysoką frekwencję i dużą liczbę wniosków składanych bezpośrednio przed wyborami, prosimy aby nie zwlekać z tymi czynnościami do ostatniej chwili. Zmiany nie zachodzą automatycznie, a każdy wniosek musi zostać rozpatrzony przez urzędnika, który wprowadza dane do Centralnego Rejestru Wyborców w obowiązujących terminach ustawowych.