Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom

Wójt Gminy Włocławek informuje, iż Gmina Włocławek przystąpiła do realizacji w 2016 r. "Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci w oparciu o szczepienia przeciw pneumokokom w województwie kujawsko – pomorskim".

Program skierowany jest do dzieci urodzonych w latach 2013-2014 mających na dzień wykonania szczepienia ukończone 24 miesiące życia, zameldowanych na terenie Gminy Włocławek, zgodnie ze złożonym pisemnym oświadczeniem rodzica / opiekuna prawnego, za wyjątkiem dzieci. które:

– są objęte programem obowiązkowych szczepień ochronnych przeciwko zakażeniom pneumokokowym na podstawie obowiązujących przepisów prawa,

– przyjęły wcześniej co najmniej 1 dawkę szczepionki przeciwko zakażeniom pneumokokowym.

Realizatorem ww. programu jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Gminy Włocławek z siedzibą w Kruszynie. W ramach programu z darmowych szczepień może skorzystać 50 dzieci. Zapisy na listę szczepień dokonywane są w Ośrodku Zdrowia w Kruszynie i w Smólniku.

Projekt finansowany jest w 50% ze środków budżetowych Gminy Włocławek i w 50% przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Akcja szczepień rozpocznie się od 20.06.2016 r., a potrwa do wyczerpania zapasów. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W dniu szczepienia rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest oddać  w przychodni wypełniony druk Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego o zameldowaniu dziecka na terenie Gminy Włocławek. Rodzic otrzyma zaświadczenie o przeprowadzonym szczepieniu.

Zainteresowanych rodziców prosimy o zapisy w przychodniach.

Miejsce udzielania świadczeń:  SP ZOZ Gminy Włocławek z siedzibą w Kruszynie:

1) Kruszyn, ul. Szkolna 14
87-853 Kruszyn