Centralny Port Komunikacyjny

Budowa linii kolejowych nr 5 i 50 na odc. węzeł CPK - Płock - Włocławek

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność.

 

W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju. Wśród nich przewidziana jest również budowa nowej linii kolejowej przebiegającej przez teren gminy Włocławek.

 

Przygotowanie i realizację inwestycji prowadzi Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. – Spółka Skarbu Państwa powołana na mocy art. 11 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o Centralnym Porcie Komunikacyjnym (Dz.U.2018.1089).

 

Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla projektu pn.: “Budowa linii kolejowych nr 5 i 50 na odc. węzeł CPK – Płock -Włocławek” realizuje konsorcjum firm IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo sp. z o.o. (jako Lider), Arcadis Sp. z o.o. oraz BBF Sp. z o.o.

Źródło: cpk.pl

Z najważniejszymi informacjami o realizacji projektu, w tym również na terenie gminy Włocławek, można zapoznać się na stronie internetowej CPK w zakładce Dla mieszkańców / Konsultacje społeczne dla inwestycji kolejowych / STEŚ CPK-Sochaczew-Płock-Włocławek-Lipno: https://www.cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/konsultacje-spoleczne-dla-inwestycji-kolejowych. Znajdą tam Państwo między innymi:

  • – Planowany przebieg analizowanych wariantów (mapa orientacyjna, interaktywna oraz plany sytuacyjne),
  • – Harmonogram spotkań konsultacyjnych,
  • – Ankietę,
  • – Pytania i odpowiedzi.

 

Kontakt z infolinią CPK: 539 188 404

Więcej informacji:

.
Skip to content
baner lgd