Piknik Sportowo ? Rekreacyjny w Świętosławiu

W mienioną sobotę odbył się Piknik Sportowo – Rekreacyjny w Świętosławiu połączony z Gminnym Turniejem Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Włocławek. Stowarzyszenie Wiejskie „Świętosław” obchodziło pierwszyą rocznicę działalności. Do stowarzyszenia należy 40 członków a jego celem jest uaktywnienie i integrowanie mieszkańców sołectwa. Wspaniała pogoda i moc atrakcji jakie zaproponowali organizatorzy sprawiły, że przybyło duże grono mieszkańców sołectwa. W festynie uczestniczyli radni: Pan Tomasz Karkosik, Pan Bogusław Wrocławski, Pan Janusz Nowok oraz Pani Sołtys Dorota Kudeł. W programie imprezy znalazły się liczne konkursy, do których chętnych nie brakowało. Największą popularnością cieszyła się konkurencja przeciągania liny. Najmłodsi uczestnicy skakali w workach, na skakance rzucali kaloszem. Pani Kornelia Kalinowska poprowadziła warsztaty zumby. Oprawę muzyczną zapewniał zespół „Extreme”, który doskonale bawił publiczność.

W Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej brało udział pięć zespołów z terenu naszej gminy. Drużyna „Świętosław”, „Koszanowo”, „Dębice” oraz drużyna juniorów i seniorów „Stowarzyszenia Autostrada” z Nowej Wsi. Po emocjonujących walkach grupowych i finałowych:

I miejsce zajeła drużyna „Koszanowo”.

II miejsce zdobyła drużyna „Dębice”.

III miejsce zajeła drużyna „Świętosław”.

Poza podjum znalazły się dwie drużyny: drużyna seniorów i juniorów „Stowarzyszenia Autostrada” z Nowej Wsi.

Na zakończenie Turnieju wszystkie drużyny zostały uhonorowane dyplomami i pucharami ufundowanymi przez Wójta Gminny Włocławek oraz otrzymały piłki do siatkówki zakupione przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Odznaczenia w imieniu Wójta wręczył Pan Radny Tomasz Karkosik.