I miejsce uczennicy z Kruszyna w ?Międzyszkolnym konkursie ortograficznym? Łortokietek?

2 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim odbył się, po raz pierwszy, Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Łortokietek”, który patronatem honorowym objęty został przez starostę powiatu włocławskiego,  pana Kazimierza Kacę oraz burmistrza miasta Brześć Kujawski , pana Wojciecha Zawidzkiego.
W konkursie brało udział  osiem szkół z terenu powiatu włocławskiego. Uczestnicy pisali dyktanda w dwóch grupach: trzecioklasistów oraz uczniów klas IV-VI. Teksty dyktanda  dotyczyły historii Brześcia Kujawskiego. W kategorii klas VI wygrała uczennica z Kruszyna- Wiktoria Ozarzewska. Opiekunem laureatki był polonista mgr Tomasz Szmajda.