Świętosław przygotowany do absorpcji środków.

Mieszkańcy Gminy Włocławek, przygotowując się do pozyskania środków na lata 2014 – 2020 z funduszy unijnych organizują się w stowarzyszenia. Od kilku lat bardzo prężnie na terenie Gminy działa „Stowarzyszenie Autostrada” z Nowej Wsi.

11 czerwca br. zarejestrowane zostało w KRS kolejne stowarzyszenie pod nazwą „Stowarzyszenie Wiejskie Świętosław”.

Prezesem Stowarzyszenia wybrany został Robert Gołębiewski, jego zastępcą Dominika Sieradzińska a Skarbnikiem Agnieszka Lewandowska.

Członkowie Stowarzyszenia założyli sobie m. in. aktywizację ludności wiejskiej poprzez wspieranie i rozpowszechnianie kultury fizycznej i sportu, organizację zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży i seniorów, organizowanie spotkań aktywizujących lokalną społeczność.

W celach statutowych znalazły się także m. in. promowanie aktywności postaw życiowych: innowacyjności i kreatywności, organizowanie wyjazdów integracyjno – kulturowych, podtrzymywanie tradycji, promowanie zdrowego trybu życia poprzez rekreację i rehabilitację ruchową.

Jak widać działalność Stowarzyszenia przyjmując tak ambitne cele ukierunkowana jest na promocje zdrowia, kultury i zajęć ruchowych dla całej lokalnej społeczności. Każdy
z mieszkańców na pewno znajdzie coś dla siebie.

W planach Stowarzyszenia jest uroczysta inauguracja działalności dla mieszkańców Świętosławia tj. zorganizowanie Pikniku w miesiącu sierpniu, na który już dziś wszyscy członkowie serdecznie zapraszają.