Gmina inwestuje w wyposażenie w nowy sprzęt drogowy i hydrauliczny.

Na wniosek Wójta Gminy Włocławek podczas ostatniej sesji Rady Gminy przyjęta została przez Radę Gminy zmiana do uchwały budżetowej na 2015 rok.

Wsłuchując się w głosy mieszkańców dotyczące potrzeb w zakresie utrzymania czystości, porządku i wzrostu bezpieczeństwa na drogach wprowadzone zostały środki finansowe na  dosprzętowienie  Referatu Budownictwa Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej.

Obecnie trwają zakupy  sprzętu. Pracownicy dawnego Zakładu Usług Komunalnych już otrzymali na wyposażenie nowoczesną kosiarkę bijakową do poboczy . Zakupiony zostanie także drugi samochód dla służb wodociągowych, wykaszarki, nowy agregat oraz sprzęt hydrauliczny. W planach jest również częściowa modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Dębicach.

Prace nowej kosiarki można ocenić już na terenie Kruszyna ul. Kaniewska i Polna oraz na drodze gminnej Łagiewniki- Warząchewka Nowa.

Po zakończeniu prac na stronie południowej nowa kosiarka rozpocznie prace wykaszania poboczy dróg gminnych min. Modzerowo- Józefowo- Ładne- Smolnik, Mostki- Ładne, oraz teren Skoków i Dębów.