Uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Gminie Włocławek

W dniu dzisiejszym, jak co roku, w Gminie Włocławek obchodzono kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:00 Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Bartłomieja w Smólniku. Uczestniczyli w niej przedstawiciele samorządu Gminy Włocławek, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy. Następnie wszyscy zebrani  udali pod pomnik, gdzie delegacje złożyły wiązanki kwiatów i oddały hołd poległym za Ojczyznę.

W Kruszynie oraz w Warząchewce Polskiej również uroczyście uczczono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja poprzez złożenie wiązanek kwiatów i oddanie hołdu poległym za Ojczyznę pod pomnikiem przy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kruszynie oraz pod pomnikiem w Warząchewce Polskiej.