Turniej Badmintona 22.11.2020 r.

W dniu 22 listopada odbył się 5.Turniej Badmintona z okazji Dnia Niepodległości. Turniej rozegrano w sześciu kategoriach, a starcie w poszczególnej kategorii decydowała umiejętność gry w badmintona. W turnieju startowało 35 osób rozegrano 65 spotkań. W turnieju uczestniczyli zawodnicy z Bydgoszczy, Torunia, Płocka, Golubia Dobrzynia, Skępego, Nowej Wsi. Turniej stał na wyrównanym poziomie, o czym może świadczyć, że trwał siedem godzin. Kolejny raz okazało się, że badminton to gra, która można uprawiać bez względu na wiek i wspaniała dyscyplina do integracji międzypokoleniowej.

Oto klasyfikacja końcowa turnieju

1. Damian Marcinkowski – Skępe
  2. Paweł Rudnik – UKS „START” Smólniku
  3. Rafał Słapiński – Golub Dobrzyń

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną turniej był tak zorganizowany i rozłożony w czasie, by w hali znajdowało się jak najmniej zawodników i istniała możliwość zachowanie dystansu społecznego w przerwach między meczami.

Turniej zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu Gminy Włocławek, Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oraz Fundacji Narodowy Badminton.

Już teraz UKS „START” zaprasza wszystkich najmłodszych nawet te dzieci, które nie miały kontaktu ze sportową wersją badmintona na VII Mikołajkowy Turniej Badmintona " Czapkę św. Mikołaja ", który 5 grudnia zostanie rozgrywany w ramach Kujawsko – Pomorskiej Ligi Młodych Talentów. Więcej informacji o turniejach badmintona można uzyskać pod numerem tel. 785 474 000 oraz na stronie facebook.com/StartSmolnik.