W dniu dzisiejszym, tj. 1 września 2024 roku w Gminie Włocławek obchodziliśmy 85. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.  Wójt Gminy Włocławek Magdalena Korpolak-Komorowska wraz z Radnymi Rady Gminy Włocławek złożyła wiązanki i znicze:  pod pomnikiem przy Szkole Podstawowej w Kruszynie, na zbiorowej mogile znajdującej się na cmentarzu parafialnym w Kruszynie, pod pomnikiem w Warząchewce Polskiej, pod pomnikiem w Smólniku oraz pod pomnikiem w Telążnej Leśnej, upamiętniającym męczeńską śmierć rodziny Migdalskich. To właśnie w tym miejscu doszło dziś do nieoczekiwanego spotkania z krewnymi rodziny Migdalskich: wnuczką, siostrą Albertynką Noemi Gil praz prawnuczką Anną Łuczyńską. Przywołując na myśl minione czasy, wspólnie uczczono pamięć tej bohaterskiej rodziny oraz wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

.
baner lgd