W piątek, 6 września, w Centrum Integracji Wiejskiej w Smólniku obyła się 13 edycja Narodowego Czytania. W podniosłej atmosferze, w ciszy i skupieniu uczestnicy pochylili się nad “Kordianem” Juliusza Słowackiego. W wydarzeniu wzięli udział: Magdalena Korpolak-Komorowska – Wójt Gminy Włocławek, Angelika Przybysz – Skarbnik Gminy, Marzenna Kwiatkowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku, Ewelina Brodzińska – Kierownik Dziennego Domu Seniora w Smólniku wraz z podopiecznymi, Tomasz Szmajda – nauczyciel języka polskiego oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kruszynie, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Smólniku, a także Katarzyna Jaroszewska – Prezes Fundacji Katarzyny Jaroszewskiej “Już jestem”, która czytała wspólnie z Anną Miziołek – pracownikiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Kruszynie z filią w Smólniku. O wystrój i świetną atmosferę zadbały Milena Polus i Anna Miziołek. Kolejny raz były z nami również członkinie KGW Smólnik, które uprzyjemniły to wydarzenie słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy Dyrektor Szkoły w Smólniku Marzennie Kwiatkowskiej oraz Annie Podgórskiej-Spychalskiej Dyrektor Gminnego Centrum Kultury za współpracę i pełne zaangażowanie w Narodowe Czytanie. Wszystkim uczestnikom tego niezwykłego wydarzenia składamy serdeczne podziękowania i zapraszamy za rok!
.
baner lgd