MAJÓWKA 2015 ZESPOLE SZKOŁ W SMÓLNIKU

W dniu 30 maja 2015 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smóniku odbyła się majówka z okazji Święta Patrona Szkoły ( Janusza Korczaka) oraz działań z zakresu ekologii ,,Znak Natury” http://www.znaknatury.lop.org.pl/gminy/wloclawek

O godzinie 15:00 pani Wójt Ewa Braszkiewicz oficjalnie otworzyła naszą imprezę. Na początku jak co roku pracownicy szkoły i rodzice wykonali krótki program artystyczny. W tym roku na scenie gościły wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Widownia entuzjastycznie zareagowała na barwne i wesołe wystąpienie dorosłych. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się na dmuchane zjeżdżalnie, rodeo, trampoliny, nordic walking oraz wesołe gry i zabawy familijne.

Liga Ochrony Przyrody i Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej przygotowała zabawy i gry ekologiczno- przyrodnicze. Można było zdobyć ciekawe nagrody. Dzieci ustawiały się do kolejki na malowanie twarzy. Osoby dorosłe zagościły w Zielonej Kawiarence, gdzie Rada Rodziców częstowała słodkimi ciastami, kawą i herbatą. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa, gdzie każdy los wygrywał. Głównymi nagrodami były: tablet, radiomagnetofon i basen. Jak co roku pracownicy szkolnej kuchni przygotowali przepyszną wiosenną zupę. Zapach zupy sprowadził uczestników majówki pod wiatę.

Cztery najaktywniejsze rodziny przystąpiły do współzawodnictwa. Dzielnie walczono o nagrody. Członkowie rodzin musieli wykazać się wieloma umiejętnościami i dużą wiedzą z różnych dziedzin. W czasie rywalizacji panowała zgoda i dobry humor. Główne nagrody wręczał p. Witold Kaczmarek przedstawiciel LOP i WCEE i dyrektor szkoły Marzenna Kwiatkowska. Naszą zabawę uświetniali klauni, którzy organizowali przeciąganie liny, zabawy z balonami i bańkami mydlanymi.

Podziękowania Dyrektor szkoły pani Marzenny Kwiatkowskiej:

,,Dziękuję wszystkim przybyłym za wspaniałą zabawę. Szczególne pozdrowienia kieruję do Rady Rodziców, Nauczycieli i Pracowników szkoły, dzięki którym nasza impreza nabrała szczególnego znaczenia. Kieruję również podziękowania do władz Ligi Ochrony Przyrody Okręg we Włocławku oraz pracowników Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Dziękuję pani Wójt Ewie Braszkiewicz, pani wiceprzewodniczącej Rady Gminy Włocławek p. Elżbiecie Sadowskiej, przybyłym radnym i sołtysom Gminy Włocławek.”